Apartmanda Tuvalet Tıkanması Çözüm Önerileri

admin
apartmanda tuvalet tıkanması çözüm önerileri

Apartmanda tuvalet tıkanması çözüm önerileri size bir gün mutlaka lazım olacaktır. Apartmanlarda tuvalet tıkanıklığının birçok sebebi olabiliyor. Bu içeriğimizde aynı zamanda apartmanda tuvalet tıkanıklığı neden olur?, apartmanda tuvalet tıkanıklığı çözüm gibi konuları da ele alacağız.

Apartmanda Tuvalet Neden Tıkanır?

  • Suda erimeyecek kalınlıkta tuvalet kağıtlarının tuvalete atılması,
  • Kedi kumu ve toprak gibi atıkların tuvalete dökülmesi,
  • Bebek bezi, ve normal el bezlerinin tuvalete atılması,
  • Sert ve suda erimeyecek demir, plastik gibi maddelerin tuvalete atılması,
  • Bina inşaat halindeyken tuvalete dökülen harç kalıntıları,
  • Tuvalet boru hattının yeteri kadar eğimli olmaması,

Apartmanda Tuvalet Tıkanıklığını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler?

Tuvalet kağıtlarını tuvalete direk atmayarak çöp kutusuna atabilirsiniz. Zorunlu kalmadığınız sürece tuvalet kağıtlarını tuvalete atmayın özellikle en tehlikeli tuvalet kağıtları suda erimeyecek kadar kalın olanlarıdır.

Tuvalete katı cisimleri atmanın bir anlamı yok. Tuvaletler sadece insanların boşaltım ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılmıştır. Bu nedenle katı cisimleri tuvalete atmayarak apartmanda tuvalet tıkanıklığını engelleyebilirsiniz.

Binanız inşaat halinde ise tesisatçınızın yaptığı tuvalet borusunu inceleyin. Eğer boru meyilli değil ve düz ise ilerleyen zamanlarda tuvalet tıkanıklığı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Apartmanda Tuvalet Tıkanıklığı Varsa Ne Yapılmalı?

Apartmanda tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde en çok sıkıntı yaşayacak kat şüphesiz en alt kattır. Çünkü üst katların kullanımı sebebiyle dökülen sular en alt kattan geri taşmaya başlar. Bu durumda üst katların öncelikle su kullanımını durdurması gerekir aksi taktirde en alt katı lağım suyu basması olayı kaçınılmazdır.

İSKİ Alo (185) numarasını arayın ve durumu bildirin. Tıkanıklığın oluştuğu bölge kanalizasyon içerisinde ise İSKİ vidanjör aracıyla kanalizasyondaki suyu tahliye ederek tıkanıklığı açacaktır.

En Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri %99 içeriğimizi okuyarak tuvalet tıkanıklığını kendiniz de açabilirsiniz.

Bütün yöntemleri denemenize rağmen tıkanıklık açılmadı ise bu durumda robotla kırmadan tıkalı boru açan firmalardan hizmet almalısınız. Örneğin: apartmanda tuvalet tıkanması şeklinde internet üzerinde araştırma yapın. Daha sonra karşınıza çıkan reklamlardan size en uygun firmayı seçerek hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?