Duşakabin Gideri Tıkanıklığı Açma Teknikleri

admin
duşakabin gideri tıkanıklığı açma teknikleri
duşakabin gideri tıkanıklığı neden olur

Bu içeriğimizde duşakabin gideri tıkanıklığı açma tekniklerine yer vereceğiz öncelikle gelin hep beraber duşakabin gideri neden tıkanır öğrenelim.

Bir gün ansızın meydana gelen duşakabin gideri tıkanıklığı gününüzü mahvetmesine izin vermeyin. Yazının devamında duşakabin gideri tıkanıklığı açma yöntemlerinden de ayrıca bahsettik.

Duşakabin Gideri Neden Tıkanır?

Duşakabinlerde meydana gelin tıkanıklık %90 kullanıcı hatasından dolayı oluşmaktadır. Duşakabinlerin tıkanmasını önlemek için bazı basit önlemler alarak tıkanmayı önleyebilirsiniz.

  • Duşakabin süzgecinin kapağı mutlaka takılı olmalıdır aksi takdirde büyük cisimler boruya kaçarak duşakabini tıkayabilir,
  • Banyo yaptıktan sonra saç,kıl ve tüy gibi benzeri atıkları çöp kutusuna atmalıyız aksi taktirde yoğun bir şekilde birikme yaparak duşakabinin tıkanması neden olabilir,
  • Duşakabin giderinde eğimsizlik varsa zamanla tıkanıklık oluşmasına neden olabilir,

Duşakabin Gideri Nasıl Açılır?

Duşakabin tıkandığı zaman duşakabin altındaki pimaş borudan müdahale ederek tıkanıklık açılmalıdır. Bazı duşakabinler yerden yüksekte olduğu için etrafı çevrili kapaklarla kapatılmaktadır. Duşakabin altını sökmek çok basittir çünkü kapaklar birbirine geçmeli olduğundan kapak çekilerek kolayca sökülmektedir.

Duşakabin altı söküldükten sonra ise duşakabin gideri borusu açığa çıkacaktır eğer boruyu dışarı çıkarmak istiyorsanız süzgeç ortasındaki vidayı tornavida ile sökmelisiniz. Süzgeçten vida söküldükten sonra duşakabinin gideri boşa çıkacaktır.

Üretilen bazı duşakabinler, banyo zemini seviyesinde yere sıfır derecede üretilir sadece buzlu cam ile etrafı kapatılmaktadır. Bu tür duşakabinlerde, duşakabinin kendine ait tahliye gideri olmadığı için tahliye işlemini banyo gideri yapmaktadır.

Duşakabin Gideri Tıkanıklığı Açma Teknikleri

  • Lavabo açma pompası kullanarak gidere baskı uygulama halinde duşakabin tıkanıklığını açabilirsiniz,
  • Alt kapağı söktükten sonra açıkta çıkan boru deliğine sivri bir alet kullanarak basınç yapın. Sivri aletlere örnek olarak; tahta, fırça sapı, veya lavabo açma telleri örnek gösterilebilir. Bu yöntemi uygulayarak duşakabinde oluşan kısa mesafedeki tıkanıklıkları açabilirsiniz.
  • Lavabo açıcı kullanarak duşakabin tıkanıklığı açmak mümkündür ancak dikkatli olmanızı önermekteyiz, kullanım esnasında kesinlikle üstünüze sıçratmamaya özen gösterin.
Her Şeyi Denedim Duşakabin Tıkanıklığı Açılmadı!

Bütün yöntemleri denediniz, ancak duşakabin gideri tıkanıklığı ile baş edememiş olabilirsiniz ancak üzülmeyin size iyi bir haberimiz var teknolojinin gelişmesiyle beraber robot ve kamera ile hizmet veren tesisatçılar hizmet vermeye başladı. Bulunduğunuz bölgeye en yakın duşakabin gideri tıkanıklığı açan firma şeklinde internette araştırma yaparak kırmadan dökmeden ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?