Klozete Sabun Kaçtı – Klozet Tıkanır Mı?

admin
klozete sabun kaçtı - klozet tıkanır mı?

Klozeti kullanırken aniden klozete sabun kaçtı – klozet tıkanır mı? olayı günümüzde nadiren yaşanabilecek olaylardan birisidir.

Birçok kişi klozete sabun düştüğünde elini klozete sokup almak istemez bu nedenle aklımıza gelebilecek en basit çözüm klozetin sifonunu çalıştırıp sabunu kanalizasyona göndermektir. Peki bu durum riskli mi? klozetin tıkanıklığına sebep olur mu? gelin bu soruyu cevaplayalım.

Klozetin Sabuna Düşmesini Nasıl Engelleriz?

– Dar tuvaletlerde klozet ve lavabo yan yana konulmaktadır. Siz elinizi yıkarken sabun bir anda elinizden kayıp klozetin içine düşebilir bu yüzden sabunun klozete düşmesini engellemek için klozet ile lavabo arasında mesafe olmalıdır.
– Klozeti kullandıktan sonra kapağını tamamen kapatarak sabunun klozete düşmesini önlemiş olursunuz.
– Sıvı sabun kullanarak bu sorunu basit bir şekilde çözebilirsiniz.

Sabun Klozeti Tıkar Mı?

Bu sorunun cevabı sabunun büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ufak sabunlar genelde sorun teşkil etmezler ancak büyük boyutlardaki sabunlar klozetin tıkanıklığına sebep olabilir.

Klozete Sabun Düştüğünde Yapılması Gerekenler

– Klozetin içine kaçan sabun dipte hala duruyorsa imkanınız varsa sabunu elinizle alın,

– Eğer sabunu elinizle alamıyorsanız boruya düştüyse bu durumda ocakta su kaynatın ve kaynar suyu klozetten boşaltın. Kaynar su eritici ve aşındırıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı, borunun içerisine düşen sabun eriyecektir.

Klozet Tıkalıysa Bu İçeriğimizi İnceleyin

En Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri %99 içeriğine tıklayarak klozet tıkanıklığı açma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Ücretli Hizmet Almak İstiyorsanız

İnternet üzerinde klozet tıkanıklığı açan firmaları araştırabilirsiniz. Son teknoloji robotlu cihazlar ile tıkalı borularınızı kırmadan açan tesisatçılar sizlerin işini kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?