Lavabo Açıcı Nedir ve Zararları

admin
lavabo açıcı nedir ve zararları

Birçoğumuzun tıkanıklık oluştuğunda aklına gelen lavabo açıcı nedir ve zararlarını bu içeriğimizde ayrıntılı inceleyeceğiz.

Lavabo Açıcının Bileşenleri

Lavabo açıcının bileşik formülü element tablosunda NaOH olarak ifade edilir. Lavabo açıcının içeriğinde sodyum, oksijen ve hidrojen atomu bulunmaktadır.

Lavabo Açıcı Çeşitleri

  • Sıvı,
  • Toz,

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

Lavabo açıcı kullanmadan önce güvenlik önlemlerini almanızı tavsiye ediyoruz, 1 çift kalın eldiven, 1 adet koruyucu maske takarak tıkanıklık açma çalışmasına başlayabilirsiniz.

Lavabo açıcı dökeceğiniz yerde su birikintisi olmamalıdır eğer su birikintisi varsa kova yardımıyla birikmiş olan suyu mutlaka boşaltmalısınız.

Sıvı lavabo açıcıları uygulamak istediğiniz yere dökerek tıkanıklığı açabilirsiniz.

Ocakta yaklaşık 10-15 dakika boyunca sıcak su kaynatın ve bekletin. Toz lavabo açıcının paketini açarak uygulamak istediğiniz yere dökün ardından ocakta kaynatmış olduğunuz sıcak suyu dökerek tıkanıklığı açabilirsiniz.

Lavabo açıcı kullandıktan sonra veya öncesinde bulunduğunuz ortamı havalandırmaya özen gösterin.

Lavabo Açıcının Kullanıldığı Yerler
Lavabo Açıcının Zararları

Lavabo açıcıyı bilinçsizce kullanmak aşağıdaki gibi vücut yanıklarına sebep olabilir mutlaka önlem alarak ve kullanım kılavuzlarını dikkate alarak lavabo açıcıları kullanın.

lavabo açıcının zararları haber
  • Lavabo açıcının içeriğinden çıkan duman solunum yollarınızı etkileyebilir bu nedenle ortamı havalandırın,
  • Lavabo açıcı kullanacağınız yerde su birikintisi varsa dökmüş olduğunuz lavabo açıcı üzerinize sıçrayabilir bu nedenle kimyasalı döktükten sonra çok fazla yaklaşmayın mesafenizi uzak tutun,
  • Gözünüzü koruyun, eğer lavabo açıcı gözünüze sıçrarsa kalıcı körlüğe yol açabilirLavabo Açıcı Tesisata Zarar Verir Mi?

Lavabo açıcılar eğer çok fazla kullanılırsa boruların içindeki contayı eriterek su sızıntısına neden olabilir. Aynı zamanda tesisatı aşındırarak boru çapının daralmasına sebep olabilir.

Birçok kişi tesisatçılara çok fazla para ödememek için lavabo açıcıları tercih etmektedir ancak lavabo açıcı kullanmanıza rağmen tıkanıklık açılmadıysa daha fazla lavabo açıcı dökerek tesisata zarar vermeyin. En yakın robotla tıkanıklık açan tesisat firmalarından hizmet alarak tesisatınıza zarar vermeden sorunu çözdürebilirsiniz.

Lavabo Açıcı Alternatifi

Lavabo açıcıya alternatif olarak kostik önerebiliriz ancak kostik lavabo açıcılara göre daha tehlikelidir bu yüzden çok dikkatli bir şekilde uygulanması gerekir.

Sitemizde yapılan öneri ve tavsiyelerden dolayı meydana gelebilecek sağlık sorunlarından borutikanikligi.com sorumlu tutulamaz, uygulama yöntemi tamamen okuyucunun sorumluluğundadır.Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?